Bugun...

Kahramanmaraş'ta Hakemler Sezonu Buruk Açtı: 'Biz Aileyiz' Mesajı Verildi

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD), 2023-2024 sezonunu açtı.
facebook-paylas
 Tarih: 30-11-2023 23:55:57  -   Güncelleme: 06-12-2023 00:12:57

Kahramanmaraş'ta Hakemler Sezonu Buruk Açtı: 'Biz Aileyiz' Mesajı Verildi

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kahramanmaraş Şubesi tarafından düzenlenen sezon açılış programında, Merkez Hakem Kurulu'nun 7. Bölge bölgesel kurul üyesi Ali Karatutlu, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ekrem Karaoğlan, TÜFAD Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Mesut Çanak, Futbol İl Temsilcisi Ali Kazancı, Saha Komiserleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Fatih Dağ, Kahramanmaraş İl Hakem Kurulu Başkanı Ali Aytemiz ve Maraştaspor Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Orhan Külek'e çiçek takdim edildi.

Toplantı, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlendi. Açılış töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra kürsüye çıkan Merkez Hakem Kurulu'nun 7. Bölge bölgesel kurul üyesi Ali Karatutlu, "Şahsım da dahil, taban birlikleriyle birlikte, burada buluşmak zorunda kaldık. Sağ olsun, kurulu başkanımız ve dernek başkanımla buluşarak sezon açılışını nasıl yapmamız gerektiğiyle ilgili bir görüş alışverişinde bulunduk. Biz bir yas içerisindeydik. O yüzden şaşaalı fotoğrafların çekildiği sahalarda olan bir açılışı tercih etmedik. Bu konseptle güzel bir açılış olmasını istedik. Biraz zaman geçti ama toplantı ile eğitimi birleştirerek, bunu yapmaya karar verdik.

 

Öncelikle Merkez Hakem Kurulu üyemiz Sayın Seçim Demirel'in ve mesai arkadaşım Kürşat Uçar'ın size selamları var. Başarılar diliyor, geçmiş olsun ve taziyelerini iletiyorlar. Ben huzurunuzda öncelikle Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanım olmak üzere, bu işe katkısı olan herkese, birinci amatöre vefat eden kardeşimiz Adem Şahan'ın isminin verilmesinden dolayı camiam adına teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra Kürşat, Yakup ve Özge Tımarcıoğlu'nda vefatını hepimiz hüzünlüyle karşıladık. Umuyoruz ki başkanım, bundan sonraki süreçte de, bu arkadaşlarımıza da inisiyatifleriniz olacaktır.

Biliyorum ki spor camiasında antrenörlerimiz de vefat etti. Başkaları da size bu anlamda baskılar da geliyordur. Sizi de anlıyorum. Herkesin canı kendinedir. Bunu en iyi yaşayan aranızda Mehmet Şahan kardeşim var. Kimseyi anlatamazsın, herkesin canı ayrıdır. Kimseyi ayırt edemezsiniz. Bunda hemfikiriz.

 

2023 Ocak ayında Merkez Hakem Kurulu talimatları doğrultusunda yenilenen talimatla ağustos ayında kurulunuz ve kurul üyeleri atanmıştır. Ben kendilerine başarılar diliyorum. Hayırlı olsun. Kahramanmaraş hakem önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Biz de kendilerinin yanında destekçisiyiz.

 

Geçtiğimiz günlerde Serkan Gürbüz kardeşimiz bir talihsiz olay yaşadı müsabakada. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Zaten sık sık da kendisiyle bu süreçte görüştük. İnşallah böyle bir şey yaşanmaz, temennimiz bu." şeklinde konuştu.

EĞER BU İŞİ SEVİYORSANIZ, BU İŞTE DEVAM ETMENİZİ İSTİYORUM: İNSAN SEVMEDİĞİ İŞİ YAPARSA KÖLELİKTİR


Ardından söz alan TÜFAD Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Mesut Çanak, " İnşallah, hayırlı bir sezon olur. Öncelikle, tabii ki altı Şubat'ta kaybettiğimiz hem hakem arkadaşlarımızı, hem antrenörlerimizi, hem de sporcularımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Allah bir daha böyle büyük acıları bizlere, hiç kimseye yaşatmasın.

Bizler de futbolun paydaşları var. Karşınızda Türkiye Futbol Antrenör Dernek Başkanı olarak bulunuyorum. Öncelikle, sizlere acizane içinde futbolcu arkadaşlarımla beraber çalıştığım. Yıllarca peşinde koştuğumuz konuya direkt girmek istiyoruz. Eğer bu işi seviyorsanız, bu işte devam etmenizi istiyorum. Yani Ali Hocamın, Mustafa Hocam, Ekrem Hocam, Mehmet Hocamın zorlamasıyla değil. Bu bir emek işi, yürek işi arkadaşlar. Daha önce tecrübeli arkadaşlarınıza bu işi yapanlar var. Burada özveri bulunmak lazım. Fedakârlık gerektiriyor. Birilerinin zorlamasıyla buraya gelip vakit kaybetmenizi çok istemem. İnsan, sevmediği işi yaparsa köleliktir. Köleliğinizden de çok verim alınmaz, değil mi? Belli bir günden saatten sonra özgürlüğüne kaldı, köle terk eder, gider işi. Sizler eğer bu işi sevdiğinize bile buradasınız diye söylüyorum. İlerlemek için bir hedef koymanız lazım. Bir amaç koyup, işte ben Süper Lig maçı yöneteceğim. Bir Avrupa kupası maçı yöneteceğim. Bu konuda kendimi geliştireceğim, İngilizcemi geliştireceğim. Özel dersleri alacağım. Fiziki kalitelerimi, eğitimimi, diksiyonumu, her şeyimi geliştireceğim. Bu konuda da ben yola baş koydum. Bunu geliştirdim. Bütün varımı, yoğumu ortaya koyacağım.

 

Sizler de her yaşadığınız maçta, her yaşadığınız istenmeyen bir olayda kendinizi geliştirmiyor olacaksınız. Yeni sezon tekrar hepimize hayırlı olsun. Başarılı, hayırlı diliyorum. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum." dedi.

 


TFF BÖLGE SORUMLUSUNUN SON RAPORUNA GÖRE: EN YÜKSEK KATILIM VE MAÇ SAYISINA BİZ SAHİP OLDUK


Futbol İl Temsilcisi Ali Kazancı ise, "Öncelikle depremde kaybettiklerimizi rahmetle anıyor, geride kalanlara başarı diliyorum. Bu yıkımın altında kalkan on bir ilin içerisindeki en hızlı şekilde toparlanan spor dalında il olarak biziz. Kendi hazırlıklarımızı yaptık ve bu sürecin içerisinden çıktık. Sizi de burada hazır görüyorum. Diğer paydaşlarımızın da hazır olduğunu biliyoruz. Şöyle bir örnek vereyim: On dört yaş grubunda yirmi altı takımımız bulunuyor. Geçen bölge sorumlu geldi. 11 ilde, en yüksek katılıma ve en yüksek maça sahip olduğumuzu belirttiler. Bu yıkımdan sonra biz, on bir ilde ayakta kalan ve toparlanan ekiplerden biriyiz. Sizlerden de bu konuda destek bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

İNŞALLAH BU DEPREMDEN SONRA SİZLERİ HEP YEŞEREN BİR UMUT OLARAK GÖRMEK İSTİYORUM


Saha Komiserleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi başkanı Fatih Dağ ise,'' Başkanlarım burada. Hoş geldiniz diyorum. Bu işin naçizane bir hizmetçisiyiz. Biz inşallah bu depremden sonra sizleri hep yeşeren bir umut olarak görmek istiyorum yeni hakem arkadaşlarımızı. Hocamın da dediği gibi Süper Lig'de olsun, daha güzel yerlerde olsun. Hepsinin emrinizdeyiz. Inşallah saha komiserleri olarak Her zaman yeni bir duyunuz. Varınız biziz yani arkadaşlar. Bu iş amatörde başlıyor. Inşallah hep beraber sizleri daha güzel yerde görmek istiyoruz. Aşkına koşan yorulmaz demiş Neşet Ertaş. Inşallah biz her zaman yanınızdayız. Allah elinizde olsun. Sağ olun'' dedi.

 

MÜSABAKA YÖNETİRKEN SEVECEN OLMANIZI, ÇOK ASABİ OLMAMANIZI İSTİYORUM


Ardından söz alan Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ekrem Karaoğlan, ".Burada olmaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Öncelikle camiamızdan, spor camiasına kaybettiklerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. İnşallah, onlar tüm deprem şehitlerimiz gibi, hepsi şehitlik mertebesinde Allah'ın takdiri ilahisine bırakıyoruz.

Kalanlarımıza acil şifalar diliyoruz. Yakınlarına sabırlar diliyoruz. Yani böyle bir asrın felaketi ismi altında bir felaket yaşadık. Allah bir daha yaşatmasın. Amin. Hiç kimseye de yaşatmasın.

Evet, bu aradan geçen zaman içinde arkadaşlar, biliyorsunuz ki ilimizde. Çoğunuz duymuşsunuzdur. İşte amatörler başlamayacak, futbol oynanmayacak, amatörler sahaya çıkmayacak gibi laflar dolaştı. Ama biz yönetim kurulu olarak, federasyon olarak hem olarak çok uğraştık. Sahaların bir şekilde bir an önce faaliyete geçmesi için elimizden gelen her şeyi yaptık. Yaptığımıza inanıyoruz, daha doğrusu. Gerek Spor Bakanımızın karşısına çıktık, kovaladık, yakaladık, söyledik. Burada olmadı, Ankara'da söyledik. Hep önümüze kim geldiyse, vali geldiyse, gittik, hepsine rahatsız ettik ve sahaların bir an önce yapılması konusunda amatörü başlatacağımızı, bunun başlaması gerektiğini, normalleşme adına futbolcunun, gençlerimizin sahaya çıkması, spor yapmasının gerekliliğini vurguladık. Tabii bunun neticesinde de çok şükür Bakan Bey'in de çabalarıyla sahaların zeminleri yenilenmesi konusunda inşallah zannediyorum önümüzdeki hafta büyükleri de başlatacağız.

Yani elimizden geldiğince tüm kategorileri oynatmak istiyoruz. Tabii ki bu futbol sahalarımızla alakalı. Bu işin bir tarafı arkadaşlar. Diğer tarafa gelecek olursak, benim siz beklentim Mesut hocamın da söylediği gibi ilimizin adına inşallah kendimize, hedefinizi büyük koyun, büyük düşünün. Özellikle genç hakem arkadaşlardan istirham ediyorum. Bu işten yılmayın. Kendinize hedefinizi büyük tutun. Daha üst liglerde görev almayı kendinize hedef edin, bizim de şehir olarak göğüsümüz kabarsın. Süper Lig'de bir hakemimiz olsun. Yukarılarda olsun, hakem olsun, antrenör olsun, hocamın dediği gibi. Bunu görmek istiyoruz. Biz de burada TÜFAD olsun, federasyonumuz olsun, siz de biliyorsunuz ki tamamen yapılan iş, gönül işi. Bunu başaracağımız yer hep aynı gemideyiz beraber. Bu şehrin sporunu ayağa kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. Gerisi biz yöneticilerimize kalmış şeyler.

Ben burada özellikle kadın hakemlere de dikkat çekmek istiyorum. Korkmayın. Yılmayın. İşinize bakın. Arkadaşlarınızla herkes size yardımcı olacağını tahmin ediyorum. Bunu diğer arkadaşlara zaten size büyük ölçüde yardımcı olacaktır biliyorum. özellikle hakem arkadaşlar benim sizden ricam sahada birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor. Müsabaka yönetirken sevecen olmanızı, çok asabi olmamanızı istiyorum. Siz bir hakemsiniz. Hakem olduğunuzu unutmayın yeterli. Siz idarecisiniz orada. Oranın hakimiyeti sizde. Ama oradaki özellikle alt yaş gruplarındaki çocukların müsabakalarında onlara daha sevecen davranmanızı. Tabii bu diğer büyüklerde de böyledir. Yani siz de hepimiz insanız neticede. Hata da yapabiliriz. Hatayı kabul etmek bir erdemliktir biliyorsunuz. Yani bir spor Kusura bakma. Özür dilerim. Kusura bakma. Ben bir hata yaptım. Demenizle beklerim. Onu öyle söylediğiniz zaman inanıyorum ki o gergin olan sporcu da bir anda yumuşayacaktır. Anlatmak istediğimi herhalde anlıyorsunuz. Sizden ricam sevecen olalım sahada, çok asabi olmayalım. Aynı gemide bu işi götürelim arkadaşlar. Benim sizlerden ricam bu. Hepinize başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Şunu biz de federasyon olarak da hakem il hakem bizim üzerimize düşen ne varsa yapmamız gereken her şeyi yapmaya da hazırız. Hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.

Etiketler
  Kaynak: marastasporgazetesi.com

  DİĞER Futbol Haberleri
  HABER ARA
GAZETEMİZ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 23 18 2 3 50 17 57 +33
2 Fenerbahçe 23 16 4 3 58 25 51 +33
3 Beşiktaş 23 12 4 7 40 24 43 +16
4 Adana Demirspor 23 11 3 9 44 23 42 +21
5 Başakşehir FK 22 12 6 4 32 22 40 +10
6 Trabzonspor 23 11 7 5 35 31 38 +4
7 Kayserispor 23 11 10 2 36 32 35 +4
8 Fatih Karagümrük 22 7 7 8 47 43 29 +4
9 Konyaspor 23 6 7 10 24 26 28 -2
10 Alanyaspor 23 7 9 7 34 41 28 -7
11 Gaziantep FK 23 6 10 7 31 33 25 -2
12 Antalyaspor 23 7 12 4 28 38 25 -10
13 Kasımpaşa 23 7 12 4 30 42 25 -12
14 Sivasspor 23 6 11 6 29 35 24 -6
15 Hatayspor 22 6 11 5 19 41 23 -22
16 MKE Ankaragücü 22 6 12 4 25 35 22 -10
17 Giresunspor 23 5 11 7 21 40 22 -19
18 İstanbulspor 22 6 13 3 23 45 21 -22
19 Ümraniyespor 23 4 13 6 29 42 18 -13
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 24 15 4 5 33 17 50 +16
2 Samsunspor 24 13 2 9 40 19 48 +21
3 Pendikspor 24 12 5 7 37 19 43 +18
4 Keçiörengücü 24 12 5 7 37 27 43 +10
5 Bodrumspor 24 12 7 5 37 24 41 +13
6 Çaykur Rizespor 23 10 3 10 35 18 40 +17
7 Sakaryaspor 24 13 10 1 37 33 40 +4
8 Manisa FK 23 9 5 9 31 27 36 +4
9 Göztepe 24 10 9 5 23 19 35 +4
10 Boluspor 23 9 6 8 27 27 35 0
11 Bandırmaspor 23 9 7 7 34 35 34 -1
12 Adanaspor 24 6 11 7 32 40 25 -8
13 Tuzlaspor 24 7 13 4 29 37 25 -8
14 Altay 24 6 10 7 26 30 21 -4
15 Erzurumspor FK 23 5 12 6 23 35 18 -12
16 Gençlerbirliği 24 4 15 5 26 42 17 -16
17 Denizlispor 24 5 14 5 24 41 17 -17
18 Altınordu 23 4 14 5 20 38 17 -18
19 Yeni Malatyaspor 24 4 13 7 22 45 16 -23
Takım O G M B A Y P AV
1 Kocaelispor 24 16 2 6 48 22 54 +26
2 Bucaspor 1928 24 13 4 7 38 16 46 +22
3 İskenderunspor A.Ş. 24 13 4 7 33 19 46 +14
4 Van Spor FK 24 13 4 7 32 18 46 +14
5 Karacabey Belediye Spor 24 12 3 9 33 19 45 +14
6 Ankara Demirspor 24 12 5 7 38 17 43 +21
7 1461 Trabzon FK 24 12 5 7 27 15 43 +12
8 Zonguldak Kömürspor 24 11 9 4 26 27 37 -1
9 Serik Belediyespor 24 9 7 8 33 28 32 +5
10 Kırklarelispor 24 7 8 9 22 21 30 +1
11 Sarıyer 24 6 9 9 27 35 27 -8
12 Fethiyespor 24 7 11 6 25 35 27 -10
13 Kırşehir FSK 24 5 8 11 22 28 26 -6
14 Etimesgut Belediyespor 24 6 10 8 26 34 26 -8
15 Kastamonuspor 24 7 12 5 22 30 26 -8
16 Adıyaman FK 23 5 10 8 22 28 23 -6
17 Uşak Spor 24 5 14 5 18 37 20 -19
18 Diyarbekir Spor 23 2 12 9 18 37 15 -19
19 Balıkesirspor 24 4 14 6 17 36 15 -19
20 Pazarspor 24 1 15 8 15 40 11 -25
Takım O G M B A Y P AV
1 Yeni Mersin İY 22 14 3 5 28 11 47 +17
2 Karaköprü Belediyespor 22 12 5 5 29 16 41 +13
3 52 Orduspor FK 22 12 5 5 33 21 41 +12
4 Karşıyaka 22 11 5 6 28 13 39 +15
5 Belediye Kütahyaspor 22 10 3 9 33 21 39 +12
6 Belediye Derincespor 22 10 4 8 26 21 38 +5
7 Nevşehir Belediyespor 22 10 5 7 32 23 37 +9
8 Hacettepe 1945 22 8 8 6 31 28 30 +3
9 Ağrı 1970 Spor 22 7 6 9 19 16 30 +3
10 Elazığspor 22 7 9 6 23 31 27 -8
11 1954 Kelkit Bld.Spor 22 5 6 11 18 18 26 0
12 Çatalcaspor 22 7 10 5 26 27 26 -1
13 Amasyaspor Futbol Kulübü 22 5 10 7 19 30 22 -11
14 1922 Konyaspor 22 6 12 4 23 35 22 -12
15 Edirnespor 22 6 14 2 16 31 20 -15
16 Şile Yıldızspor 22 3 9 10 17 28 19 -11
17 Yomraspor 22 3 12 7 14 25 16 -11
18 Eskişehirspor 22 3 13 6 24 44 15 -20
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/03/2023 Giresunspor vs Fatih Karagümrük
 11/03/2023 Antalyaspor vs Kayserispor
 11/03/2023 Galatasaray vs Kasımpaşa
 12/03/2023 MKE Ankaragücü vs Alanyaspor
 12/03/2023 Trabzonspor vs Adana Demirspor
 12/03/2023 Başakşehir FK vs Beşiktaş
 13/03/2023 İstanbulspor vs Sivasspor
 17/03/2023 Konyaspor vs Galatasaray
 18/03/2023 Kasımpaşa vs Ümraniyespor
 12/03/2023 Kasımpaşa - Trabzonspor Trabzonspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Kasımpaşa yenilmez
 12/03/2023 Konyaspor - Antalyaspor Antalyaspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Konyaspor yenilmez
 12/03/2023 Fatih Karagümrük - Fenerbahçe Fatih Karagümrük ligdeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  Fatih Karagümrük yenilmez
 12/03/2023 Beşiktaş - Giresunspor Giresunspor ligdeki son 8 maçında hiç kazanamadı  Beşiktaş yenilmez
 12/03/2023 MKE Ankaragücü - Alanyaspor Alanyaspor ligde deplasmandaki son 10 maçında hiç kazanamadı  MKE Ankaragücü yenilmez
 12/03/2023 Hatayspor - Konyaspor Hatayspor ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Hatayspor yenilmez
 12/03/2023 Hatayspor - Konyaspor Konyaspor ligdeki son 9 maçında hiç kazanamadı  Hatayspor yenilmez
 12/03/2023 Ümraniyespor - Gaziantep FK Ümraniyespor ligde evindeki son 5 maçında hiç kazanamadı  Gaziantep FK yenilmez
 12/03/2023 Trabzonspor - Adana Demirspor Adana Demirspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Adana Demirspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/03/2023 Tuzlaspor vs Boluspor
 11/03/2023 Göztepe vs Pendikspor
 12/03/2023 Bodrumspor vs Çaykur Rizespor
 12/03/2023 Keçiörengücü vs Altınordu
 12/03/2023 Denizlispor vs Erzurumspor FK
 13/03/2023 Eyüpspor vs Altay
 13/03/2023 Samsunspor vs Bandırmaspor
 17/03/2023 Altınordu vs Tuzlaspor
 18/03/2023 Çaykur Rizespor vs Altay
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/03/2023 Balıkesirspor vs Kocaelispor
 11/03/2023 Bucaspor 1928 vs Serik Belediyespor
 11/03/2023 Fethiyespor vs Kastamonuspor
 11/03/2023 Kırklarelispor vs Sarıyer
 11/03/2023 Pazarspor vs Ankara Demirspor
 11/03/2023 Uşak Spor vs Kırşehir Futbol Spor Kulübü
 11/03/2023 Van Spor FK vs İskenderunspor A.Ş.
 11/03/2023 1461 Trabzon FK vs Etimesgut Belediyespor
 15/03/2023 Balıkesirspor vs Kastamonuspor
 15/03/2023 Bucaspor 1928 vs Kocaelispor
 15/03/2023 Zonguldak Kömürspor - Van Spor FK Van Spor FK ligdeki son 11 maçında hiç kaybetmedi  Van Spor FK yenilmez
 15/03/2023 Kırklarelispor - Serik Belediyespor Serik Belediyespor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Kırklarelispor yenilmez
 15/03/2023 1461 Trabzon FK - Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor ligde deplasmandaki son 12 maçında hiç kazanamadı  1461 Trabzon FK yenilmez
 15/03/2023 Adıyaman FK - İskenderunspor A.Ş. İskenderunspor A.Ş. ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  İskenderunspor A.Ş. yenilmez
 15/03/2023 Fethiyespor - Karacabey Belediye Spor Karacabey Belediye Spor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Karacabey Belediye Spor yenilmez
 15/03/2023 Pazarspor - Etimesgut Belediyespor Pazarspor ligdeki son 13 maçında hiç kazanamadı  Etimesgut Belediyespor yenilmez
 15/03/2023 Balıkesirspor - Kastamonuspor Balıkesirspor ligdeki son 9 maçında hiç kazanamadı  Kastamonuspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/03/2023 Hacettepe 1945 vs 1954 Kelkit Bld.Spor
 11/03/2023 Şile Yıldızspor vs Yomraspor
 12/03/2023 Belediye Derincespor vs Ağrı 1970 Spor
 12/03/2023 Belediye Kütahyaspor vs Yeni Mersin İdman Yurdu
 12/03/2023 Edirnespor vs Eskişehirspor
 12/03/2023 Elazığspor vs 52 Orduspor FK
 12/03/2023 Karaköprü Belediyespor vs Karşıyaka
 12/03/2023 Nevşehir Belediyespor vs Çatalcaspor
 12/03/2023 1922 Konyaspor vs Amasyaspor Futbol Kulübü
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI