Bugun...

Kahramanmaraşlı Bedensel Engelli Sporcular, Türkiye Birinciliği Yarışmasında 52 Madalya Kazandı

Türkiye Birinciliği Yarışmasında Kahramanmaraşlı Bedensel Engelli Sporcular, 52 Madalya Kazandı
facebook-paylas
 Tarih: 08-03-2024 22:57:41  -   Güncelleme: 11-03-2024 15:06:41

Kahramanmaraşlı Bedensel Engelli Sporcular, Türkiye Birinciliği Yarışmasında 52 Madalya Kazandı

Kahramanmaraş, 2023-2024 yılı Okul Sporları faaliyet programında yer alan Para Yüzme (Bedensel Engelliler) Yıldızlar-Gençler Türkiye Birinciliği müsabakalarında büyük bir başarı elde etti.

 Sakarya ilinde düzenlenen yarışmaya 2 kız ve 8 erkek sporcuyla katılan Kahramanmaraşlı sporcular, toplamda 52 madalya kazandı.

Yarışmaya Türkiye genelinden 44 okuldan 32 erkek ve 14 kız sporcu olmak üzere toplam 46 sporcu katıldı. 

Kahramanmaraş, bu yarışmada 20 altın, 18 gümüş ve 14 bronz madalya elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Ali Uzun Kafile Başkanı  Antrenör 

Kahramanmaraşlı sporcuların başarıları şu şekildedir:

Yıldız Erkekler:

Melih Kaplan (Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu)

50 metre Serbest Türkiye 3.
100 metre Sırtüstü Türkiye 3.
100 metre Kurbağalama Türkiye 2.
Erdinç Efe Uzunlu (Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu)

50 metre Serbest Türkiye 2.
100 metre Serbest Türkiye 2.
400 metre Serbest Türkiye 2.
100 metre Sırtüstü Türkiye 1.
100 metre Kurbağalama Türkiye 2.
Muhammed Çağlar Köse (Şehit Soner Enes Baykuş Ortaokulu)

50 metre Serbest Türkiye 4.
100 metre Serbest Türkiye 4.
400 metre Serbest Türkiye 3.
100 metre Sırtüstü Türkiye 1.
100 metre Kurbağalama Türkiye 1.
100 metre Kelebek Türkiye 1.
200 metre Karışık Türkiye 1.
Eymen Ensar Yaşar (Saadet Arifoğlu Ortaokulu)

50 metre Serbest Türkiye 4.
100 metre Serbest Türkiye 3.


Yıldız Kızlar:

Cansu Özgüner (Karacasu Ferhuş Ortaokulu)
50 metre Serbest Türkiye 3.
100 metre Serbest Türkiye 3.
50 metre Sırtüstü Türkiye 3.
200 metre Serbest Türkiye 2.


Genç Kızlar:

Kevser Naz Bolat (Turgut Reis Çok Programlı Lisesi)
50 metre Serbest Türkiye 1.
100 metre Serbest Türkiye 1.
100 metre Sırtüstü Türkiye 2.
100 metre Kurbağalama Türkiye 2.
200 metre Karışık Türkiye 1.


Genç Erkekler:

Mehmet Gören (Toki Duran Karabogaç Anadolu Lisesi)

50 metre Serbest Türkiye 1.
100 metre Serbest Türkiye 2.
400 metre Serbest Türkiye 1.
100 metre Sırtüstü Türkiye 1.
100 metre Kurbağalama Türkiye 1.
100 metre Kelebek Türkiye 1.
200 metre Karışık Türkiye 2.

Kerimcan Yıldız (Altınşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

50 metre Serbest Türkiye 1.
100 metre Serbest Türkiye 1.
400 metre Serbest Türkiye 1.
100 metre Sırtüstü Türkiye 1.
100 metre Kurbağalama Türkiye 2.
200 metre Karışık Türkiye 1.
Muhammed Sami Çetinkaya (Doğukent Sultan Alparslan Anadolu Lisesi)

50 metre Serbest Türkiye 3.
100 metre Serbest Türkiye 2.
400 metre Serbest Türkiye 3.
100 metre Sırtüstü Türkiye 3.
100 metre Kurbağalama Türkiye 2.
200 metre Karışık Türkiye 2.
Resul Taygun (Kahramanmaraş Spor Lisesi)

50 metre Serbest Türkiye 2.
100 metre Serbest Türkiye 2.
400 metre Serbest Türkiye 2.
100 metre Sırtüstü Türkiye 2.
100 metre Kurbağalama Türkiye 1.
100 metre Kelebek Türkiye 1.
200 metre Karışık Türkiye 1.

Etiketler
  Kaynak: marastasporgazetesi.com

  DİĞER Diğer Branşlar Haberleri
  HABER ARA
GAZETEMİZ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI