2022-2023 sezonu planlamas?na göre, Bölgesel Amatör Lig'den TFF 3. Ligi'ne 9 tak?m ç?kacakt?. Ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketinin ard?ndan TFF Yönetim Kurulu'nun ald??? karar gere?i BAL'?n 14 grupta yer alan grup birincileri direkt TFF 3. Ligine ç?kart?l?rken, depremden etkilenen 10 ilimizin bulundu?u 2. ve 7. grup tak?mlar? aras?nda oynat?lan play off müsabakalar? sonucunda da bir tak?m daha TFF 3. Ligi'ne ç?kart?larak, TFF 3. Ligi'ne toplam 15 tak?m yükseldi. Kahramanmara? ?stiklal Spor Resmen 3. Lig'de
2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig'de yer alacak BAL tak?mlar?m?z ?u ?ekilde:
1. Grup Birincisi |
Mardin 1969 Spor |
2. Grup Birincisi |
Kahramanmara? ?stiklal Spor |
3. Grup Birincisi |
Sebat Gençlik Spor (Trabzon) |
4. Grup Birincisi |
Tokat Belediye Plevne Spor |
5. Grup Birincisi |
Karabük ?dmanyurdu Spor |
6. Grup Birincisi |
Talasgücü Belediyespor (Kayseri) |
7. Grup Birincisi |
Adana 1954 Futbol Kulübü |
8. Grup Birincisi |
Anadolu Üniversitesi (Eski?ehir) |
9. Grup Birincisi |
Viven Bornova Futbol Kulübü (?zmir) |
10. Grup Birincisi |
Alia?a Futbol A.?. (?zmir) |
11. Grup Birincisi |
Küçükçekmece Sinop Spor Kulübü (?stanbul) |
12. Grup Birincisi |
Sultanbeyli Belediyespor (?stanbul) |
13. Grup Birincisi |
Silivrispor (?stanbul) |
14. Grup Birincisi |
?negöl Kafkas Gençlikspor (Bursa) |
15. Play Off Birincisi |
Silifke Belediyespor (Mersin) |
1. Grup Birincisi |
Mardin 1969 Spor |
2. Grup Birincisi |
Kahramanmara? ?stiklal Spor |
3. Grup Birincisi |
Sebat Gençlik Spor (Trabzon) |
4. Grup Birincisi |
Tokat Belediye Plevne Spor |
5. Grup Birincisi |
Karabük ?dmanyurdu Spor |
6. Grup Birincisi |
Talasgücü Belediyespor (Kayseri) |
7. Grup Birincisi |
Adana 1954 Futbol Kulübü |
8. Grup Birincisi |
Anadolu Üniversitesi (Eski?ehir) |
9. Grup Birincisi |
Viven Bornova Futbol Kulübü (?zmir) |
10. Grup Birincisi |
Alia?a Futbol A.?. (?zmir) |
11. Grup Birincisi |
Küçükçekmece Sinop Spor Kulübü (?stanbul) |
12. Grup Birincisi |
Sultanbeyli Belediyespor (?stanbul) |
13. Grup Birincisi |
Silivrispor (?stanbul) |
14. Grup Birincisi |
?negöl Kafkas Gençlikspor (Bursa) |
15. Play Off Birincisi |
Silifke Belediyespor (Mersin) |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 35 | 31 | 1 | 3 | 86 | 22 | 96 | +64 |
2 | Fenerbahçe | 35 | 28 | 1 | 6 | 89 | 31 | 90 | +58 |
3 | Trabzonspor | 35 | 18 | 13 | 4 | 61 | 48 | 58 | +13 |
4 | BaÅŸakÅŸehir FK | 35 | 16 | 12 | 7 | 50 | 40 | 55 | +10 |
5 | BeÅŸiktaÅŸ | 35 | 16 | 13 | 6 | 48 | 42 | 54 | +6 |
6 | Alanyaspor | 35 | 12 | 10 | 13 | 50 | 47 | 49 | +3 |
7 | Kasımpaşa | 35 | 14 | 14 | 7 | 57 | 63 | 49 | -6 |
8 | Çaykur Rizespor | 35 | 14 | 14 | 7 | 47 | 54 | 49 | -7 |
9 | Sivasspor | 35 | 12 | 11 | 12 | 42 | 51 | 48 | -9 |
10 | Antalyaspor | 35 | 11 | 12 | 12 | 40 | 44 | 45 | -4 |
11 | Adana Demirspor | 35 | 10 | 11 | 14 | 50 | 47 | 44 | +3 |
12 | Samsunspor | 35 | 11 | 15 | 9 | 40 | 45 | 42 | -5 |
13 | Kayserispor | 35 | 11 | 13 | 11 | 41 | 50 | 41 | -9 |
14 | MKE Ankaragücü | 35 | 8 | 12 | 15 | 43 | 46 | 39 | -3 |
15 | Fatih Karagümrük | 35 | 9 | 16 | 10 | 43 | 45 | 37 | -2 |
16 | Konyaspor | 35 | 8 | 14 | 13 | 34 | 48 | 37 | -14 |
17 | Gaziantep FK | 35 | 9 | 18 | 8 | 40 | 55 | 35 | -15 |
18 | Hatayspor | 35 | 7 | 15 | 13 | 39 | 49 | 34 | -10 |
19 | Pendikspor | 35 | 8 | 18 | 9 | 40 | 71 | 33 | -31 |
20 | Ä°stanbulspor | 35 | 4 | 24 | 7 | 26 | 68 | 16 | -42 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 33 | 23 | 7 | 3 | 73 | 31 | 72 | +42 |
2 | Göztepe | 33 | 21 | 6 | 6 | 59 | 19 | 69 | +40 |
3 | Sakaryaspor | 33 | 16 | 8 | 9 | 48 | 35 | 57 | +13 |
4 | Bodrumspor | 33 | 15 | 7 | 11 | 42 | 21 | 56 | +21 |
5 | Çorum FK | 33 | 16 | 9 | 8 | 54 | 34 | 56 | +20 |
6 | Kocaelispor | 33 | 16 | 10 | 7 | 48 | 39 | 55 | +9 |
7 | Bandırmaspor | 33 | 13 | 9 | 11 | 49 | 31 | 50 | +18 |
8 | Gençlerbirliği | 33 | 13 | 9 | 11 | 38 | 32 | 50 | +6 |
9 | Boluspor | 33 | 14 | 11 | 8 | 31 | 34 | 50 | -3 |
10 | Erzurumspor FK | 33 | 12 | 10 | 11 | 30 | 30 | 44 | 0 |
11 | Manisa FK | 33 | 9 | 11 | 13 | 40 | 38 | 40 | +2 |
12 | Ãœmraniyespor | 33 | 11 | 15 | 7 | 38 | 46 | 40 | -8 |
13 | Keçiörengücü | 33 | 10 | 14 | 9 | 33 | 42 | 39 | -9 |
14 | Tuzlaspor | 33 | 9 | 14 | 10 | 34 | 46 | 37 | -12 |
15 | Adanaspor | 33 | 10 | 17 | 6 | 27 | 45 | 36 | -18 |
16 | Şanlıurfaspor | 33 | 8 | 14 | 11 | 30 | 37 | 35 | -7 |
17 | Altay | 33 | 5 | 25 | 3 | 15 | 75 | 9 | -60 |
18 | Giresunspor | 33 | 2 | 27 | 4 | 15 | 69 | 7 | -54 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 36 | 26 | 5 | 5 | 83 | 29 | 83 | +54 |
2 | Van Spor FK | 35 | 24 | 5 | 6 | 63 | 34 | 78 | +29 |
3 | Bucaspor 1928 | 36 | 21 | 5 | 10 | 54 | 25 | 73 | +29 |
4 | 1461 Trabzon FK | 36 | 21 | 6 | 9 | 71 | 39 | 72 | +32 |
5 | Ankaraspor | 36 | 15 | 8 | 13 | 45 | 35 | 58 | +10 |
6 | Yeni Mersin Ä°dman Yurdu | 36 | 16 | 10 | 10 | 50 | 36 | 58 | +14 |
7 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 36 | 15 | 14 | 7 | 47 | 38 | 52 | +9 |
8 | Karacabey Belediye Spor | 36 | 13 | 11 | 12 | 43 | 37 | 51 | +6 |
9 | Ankara Demirspor | 36 | 15 | 16 | 5 | 43 | 46 | 50 | -3 |
10 | Diyarbekir Spor | 36 | 12 | 15 | 9 | 39 | 41 | 45 | -2 |
11 | Kırklarelispor | 36 | 11 | 14 | 11 | 33 | 41 | 44 | -8 |
12 | Altınordu | 36 | 10 | 13 | 13 | 45 | 39 | 43 | +6 |
13 | Hes İlaç Afyonspor | 36 | 10 | 14 | 12 | 25 | 38 | 42 | -13 |
14 | Serik Belediyespor | 36 | 10 | 16 | 10 | 29 | 45 | 40 | -16 |
15 | Nazilli Belediyespor | 36 | 11 | 16 | 9 | 38 | 57 | 39 | -19 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 36 | 11 | 17 | 8 | 41 | 57 | 38 | -16 |
17 | Kırşehir Futbol SK | 36 | 5 | 23 | 8 | 38 | 76 | 23 | -38 |
18 | Bursaspor | 35 | 5 | 22 | 8 | 25 | 64 | 20 | -39 |
19 | Adıyaman FK | 36 | 4 | 25 | 7 | 28 | 63 | 19 | -35 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAÅž | 28 | 22 | 2 | 4 | 67 | 18 | 70 | +49 |
2 | AliaÄŸa Futbol A.Åž. | 28 | 19 | 0 | 9 | 60 | 18 | 66 | +42 |
3 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 28 | 15 | 6 | 7 | 40 | 25 | 52 | +15 |
4 | 52 Orduspor FK | 28 | 14 | 7 | 7 | 40 | 28 | 49 | +12 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 28 | 13 | 7 | 8 | 37 | 30 | 47 | +7 |
6 | Edirnespor | 28 | 13 | 10 | 5 | 45 | 28 | 44 | +17 |
7 | Mardin 1969 Spor | 28 | 12 | 11 | 5 | 40 | 34 | 41 | +6 |
8 | K.Çekmece Sinopspor | 28 | 10 | 10 | 8 | 41 | 31 | 38 | +10 |
9 | Karabük İdmanyurdu Spor | 28 | 10 | 13 | 5 | 27 | 44 | 35 | -17 |
10 | Artvin Hopaspor | 28 | 9 | 12 | 7 | 33 | 29 | 34 | +4 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 28 | 10 | 14 | 4 | 34 | 45 | 34 | -11 |
12 | Kırıkkalegücü FK | 28 | 8 | 15 | 5 | 31 | 42 | 29 | -11 |
13 | Gümüşhanespor | 28 | 4 | 14 | 10 | 25 | 49 | 22 | -24 |
14 | Malatya Arguvanspor | 28 | 3 | 21 | 4 | 21 | 57 | 13 | -36 |
15 | Tarsus Ä°dman Yurdu | 28 | 2 | 22 | 4 | 20 | 83 | 10 | -63 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
 12/05/2024 | Adana Demirspor | vs | Gaziantep FK |
 12/05/2024 | Alanyaspor | vs | Beşiktaş |
 12/05/2024 | Fatih Karagümrük | vs | Galatasaray |
 12/05/2024 | Fenerbahçe | vs | Kayserispor |
 12/05/2024 | Hatayspor | vs | MKE Ankaragücü |
 12/05/2024 | Kasımpaşa | vs | Antalyaspor |
 12/05/2024 | Konyaspor | vs | Samsunspor |
 12/05/2024 | Pendikspor | vs | Çaykur Rizespor |
 12/05/2024 | Sivasspor | vs | Başakşehir FK |
 12/05/2024 | Trabzonspor | vs | İstanbulspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
 10/05/2024 | Keçiörengücü | vs | Altay |
 10/05/2024 | Giresunspor | vs | Ümraniyespor |
 11/05/2024 | Adanaspor | vs | Bandırmaspor |
 11/05/2024 | Boluspor | vs | Çorum FK |
 11/05/2024 | Erzurumspor FK | vs | Eyüpspor |
 11/05/2024 | Göztepe | vs | Bodrum FK |
 11/05/2024 | Kocaelispor | vs | Sakaryaspor |
 11/05/2024 | Şanlıurfaspor | vs | Manisa FK |
 11/05/2024 | Tuzlaspor | vs | Gençlerbirliği |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
 04/05/2024 | Altınordu | 3 - 3 | Ankaraspor |
 04/05/2024 | Bucaspor 1928 | 3 - 1 | Diyarbekir Spor |
 04/05/2024 | Serik Belediyespor | 0 - 6 | Esenler Erokspor |
 04/05/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 3 - 1 | Karacabey Belediye Spor |
 04/05/2024 | Adıyaman FK | 4 - 1 | Hes İlaç Afyonspor |
 04/05/2024 | Ankara Demirspor | 5 - 2 | Yeni Mersin İdman Yurdu |
 04/05/2024 | Kırklarelispor | 1 - 3 | Zonguldak Kömürspor |
 04/05/2024 | Kırşehir Futbol SK | 4 - 5 | 1461 Trabzon FK |
 30/04/2024 | Diyarbekir Spor | 2 - 1 | Bursaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
 27/04/2024 | Malatya Arguvanspor | 3 - 4 | Talasgücü Belediyespor |
 27/04/2024 | Gümüşhanespor | 2 - 4 | Kepezspor FAŞ |
 27/04/2024 | Artvin Hopaspor | 0 - 1 | 52 Orduspor FK |
 27/04/2024 | Mardin 1969 Spor | 4 - 2 | İnegöl Kafkas GK |
 27/04/2024 | Tarsus İdman Yurdu | 1 - 1 | Karabük İdmanyurdu Spor |
 27/04/2024 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 1 - 0 | Edirnespor |
 27/04/2024 | Aliağa Futbol A.Ş. | 6 - 3 | Kırıkkalegücü FK |