Bugun...

LİGİN BİTTİĞİ YERDEN KARAR ALINMALIYDI

 Tarih: 14-08-2020 21:14:00  -   Güncelleme: 14-08-2020 21:17:00
HARUN ÇİFTCİGİL

Dünyanın her köşesinde baş gösteren bir salgın ile sınandı dünyamız.

Özgürce hareket ettiğimiz zaman dilimine sıkışıp kaldık.

Kimsenin tahmin edemeyeceği hatta inanamayacağı günlerden geçtik.

Etkisi devam eden salgının etkilerinin halen devam ettiği bu günlerde bazı konularda salgından en az zararla çıkılması adına en adil kararlar adı altında kararlar alınmaya devam ediyor.

 

Süper Lig’de düşmenin kaldırılmasından tutunda takımları üst lige almak gibi etkileri hesaplanmadan çoğunluğun memnun edilmesi adına kararlar alındı.

Özellikle Bölgesel Amatör Lige yükselmek adına önemli harcamalar ve emekler ile beraber takımların hepsi mücadele vermeye devam ederek başarılı olma yolunda emeklerinin karşılığını almak istedi doğal olarak.

Sezonun adı da yıllarca futbolun çilesini çeken isimlerden biri olan Bayram Kazıcı ismiyle başlamasıyla önemli ve güzel karşılaşmalarla normal sezonu da tamamlandı.

Hemen arkasından play off sezonuna geçilerek ligin bitirilmesi birlikte Andırın Yeşildağ Spor, Afşin Belediye Spor, Hartlap Köyü Ali Doğan Spor, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor, Uludaz Spor ve Türkoğlu Belediye Spor ile birlikte 6 takımın yer aldığı play off sezonuna geçilmiş oldu.

5 haftada bitirilmesi hedeflenen play off sezonu 1.haftasıyla start verdi.

İlk karşılaşma Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye ve Gençlik ve Andırın Yeşildağ Spor arasında Batıpark stadyumunda izleyenlerden biri de olarak eşlik ettiğimiz bu heyecandan galip çıkan Büyükşehir Belediye Spor olarak karşılaşmalara başlandı.

Türkoğlu Belediye Spor’un Afşin Belediye Spor karşısında galip geldiği ikinci günde bir diğer kazanan ekip Hartlap Köyü Ali Doğan Spor oldu.

 

Salgının ciddi anlamda yayılım gösterdiği dönemlere girildiği haftada ikinci haftası oynanan play off sezonunda kazanan ekipler Hartlap Köyü Ali Doğan Spor, Andırın Yeşildağ Spor ve Türkoğlu Belediye Spor takımları oldu.

Play Off sezonunun duraklaması ile beraber ligin zirvesinde Türkoğlu Belediye Spor bulunur iken iki de iki yapan bir diğer ekip Hartlap Köyü Ali Doğan Spordu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor ve Andırın Yeşildağ Spor birer galibiyet alarak üçer puanda idiler…

Afşin Belediye Spor ve Uludaz Spor puansız iki ekipti.

Bugün yapılan açıklama ile ligleri tamamlanan gruplarda liderlik elde eden takımları bölgesel amatör lige alarak Andırın ve Türkoğlu ilçelerinde sevince sebep oldu.

 

Ancak bu karar şahsi düşünceme göre adil bir karar değildir. Çünkü ligin duraklatıldığı an itibariyle play off ‘ta ilk iki sırayı alan takımların bölgesel amatör ligine alınması kararı daha da adil daha da emeğe saygılı bir karar olacaktı.

Ancak bu karar alınmadı.

Bu takımların play off’ta bu iki karşılaşmayı yapmış olması bir emektir ve ortaya bir sıralama çıkarmıştır.

Bu sıralamayı yok saymak emeği yok saymak demek değil midir?

Alınan kararlardan illaki bir kısım memnun olacaktır bir kısım ise memnun olmayacaktır.

Ancak şu bilinmelidir ki başarılar veya başarısızlıklar olacaktır. Unutulmasın ki adalet kavramını siz doğru kullanmadıkça bu kavrama zamanla inançsızlık başlayacaktır.

AHMET ÖZTÜRK BİR DEĞERDİR.

Kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile futbol il temsilciliği için aday olacağını açıklayan kendisini futbol camiası içinde görmekten her zaman mutlu olacağım isimlerden biri olan Ahmet ÖZTÜRK’ü kutlar futbolun geleceği adına aldığı bu karardan dolayı da teşekkür ederim.

YUKARI