aksaray haber

Bugun...

TÜRKOĞLU VE SALİH CİHAN

 Tarih: 13-06-2020 19:09:00  -   Güncelleme: 13-06-2020 19:23:00
HARUN ÇİFTCİGİL

Hayatımın her alanında emeğe değer veren bir düşünce içerisinde bulundum. Ve emeğin görünür hale gelmesiyle de mutlu olduğum bir ruh haline büründüm.

 

Yazımın başlığından da anlaşılacağı üzerine Türkoğlu İlçesi ve Salih Cihan üzerine olacak.

Salih Cihan ismini ilk olarak emeğinin görünür hale geldiği bir noktada tanıdım.

Türkoğlu merkez de Türkoğlu Gençlerbirliği Spor adına stant açtıklarında.

Önce Türkoğlu İlçesine bir parantez açarak şehrin merkezine en yakın ilçemiz olarak futbol anlamında yıllarca beraber oynadığım arkadaşlarımın Türkoğlu ilçesinin sporsal anlamda dar olduğu zamanlar da antrenman ve maçlar için onca yolu çektikleri günler aklıma geldi.

 

Futbol anlamında Türkoğlu İlçesinde beraber oynadığım arkadaşlarım ve hocalarım oldu.

Futbol anlamında potansiyeli olan ilçelerimizden biri olmasının yanında bu potansiyeli harekete geçirecek dinamik eksikliğini ise yerel yönetim gücü anlamında Osman Okumuş ile kapatmış bir ilçedir.

Potansiyel gücü harekete geçiren aslında en büyük dinamikte kesinlikle ilçenin yerel yönetim anlamında en tepedeki ismidir. Türkoğlu İlçesi bu anlamda şanslı ilçelerden birisidir.

Ancak bu potansiyel ve birikim doğru bir şekilde plan program ile yapılıyor mu? derseniz. Hayır derim.

Son yıllarda Türkoğlu Belediye Spor adı altında yapılan harcamalara paralel bir geri dönüşün olmaması futbolcu topluluğunun ilçenin ana topluluğundan olmaması daha da açık olarak belli bir maddi güç kalmadığında dağılacak bir yapı mevcut olması gibi nedenlerin varlığı devamlı eleştirilmiştir.

Türkoğlu İlçesi bundan sonraki yıllarda var olan güçlü yerel yönetici dinamiğini Türkoğlu Gençlerbirliği Spor adı altında faaliyet gösteren düşüncenin sahiplerinden olan Salih Cihan ve Tevfik Kavak’ın şuan ki fikirleriyle paralel yürünür ise gelecek adına başta Şekeroba, Beyoğlu, Kılılı ve çevre mahallelerinde yapılacak tarama ile genişleyecek ağ ile eminim ki Türkoğlu İlçesi gelecekte özellikle başarı ile anılacaktır.

İnsan bir potansiyeldir. Özellikle 9 yaş ve 16 yaş arası çocuklar büyük bir dinamiktir...

Türkoğlu Belediyesi ve Türkoğlu Belediye Spor’a verilen maddi desteklerin sonucu Bölgesel Amatör Lig hedefinin sonucu alındıktan sonra ilk hedef ilçeyi bir arada tutacak olan gençlik ateşini yakmak olacaktır.

Başarıyı getiren finansal güç ise bu güç ölür ya da azalır hedefiniz istikrarlı olmaz ama tam tersi iyi bir topluluk iyi bir toplumsal inşa büyük bir dinamiği ilçede ortaya çıkaracaktır.

 

Şuan bunu yapan isim Salih Cihan’dır. Neden Salih Cihan’dır. Çünkü artık emeği görünür hale gelmiştir. Bıkmaz, usanmaz ise gelecekte desteklenir ise fikri ve düşüncesi eminim ki iyi birer birey iyi birer futbolcu yetiştirecektir.

 

Türkoğlu İlçesi tesisleşme anlamında da en şanslı ilçelerden birisidir. Bu tesisleşme kesinlikle spor yapmak anlamında kalmamalı bunu futbol camiasına profesyonel anlamda bireyler kazandırmak olmalıdır.

Bu olmasa bile futbolun içerisinde büyümüş bireyden asla zarar gelmez.

Mahallelere spor alanları yapmanız yetmez doğru bir şekilde spor daima başarıyı getirir.

Alt yapılarda bu yıl faaliyet gösteren bir Türkoğlu Gençlerbirliği Spor görünce sevinmeniz gerekmektedir.

Çünkü geçen yıllarda şampiyon olmuş bir genç takımın devamı olan gençleri bu yıl play off ’tan çeken bir görüntüyü de Türkoğlu Belediye Spor’da gördük.

İşte burada asıl anlatılmak istenen şudur alt yapının ve genç ekiplerinizin olmasıdır.

Türkoğlu Gençlerbirliği Spor daha alt kategorilere doğru yayılım gösterir iken daha güçlü maddi desteği olan Türkoğlu Belediye Spor daha da kategori daralmaktadır.

O nedenle Osman Okumuş yerel yönetim anlamındaki başarısının futbol kaynağından başlayarak bunu önce Türkoğlu’na sonrada çevre mahallelerinde görünür bir emeğe dönüştürmek ister ise Türkoğlu Belediye Spor Bölgesel Amatör Lige yükselir ise bu işin alt yapısında mutlaka Türkoğlu Gençlerbirliği Spor ile güç birliği yapmalıdır.

 

  Bu yazı 1366 defa okunmuştur.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI