Bugun...

Yine sorunların çözülmeyeceği 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlayacağız

 Tarih: 08-01-2021 14:08:00
Orhan Külek

Öncelikle 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününün ne olduğu belirterek başlayalım

''10 Ocak Çalışan gazeteciler günü Gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama gündür''.
1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkede gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, " 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü" olarak değiştirilmiştir''

 

Kahramanmaraş'ta her yıl 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü kutlanır, meslektaşlarımız için mesajlar yayınlanır. Yemekli toplantılar verilir. Ofislere çiçekler yollanır. Mesleğin zorlukları hep anlatılır. Sorunların derhal çözüme kavuşması için temennilerde bulunulur. 

 

Peki ya Çalışan gazetecilerin dertleri dinlenirmi?
Onların yaşadığı sorunlar çözülür mü?
Tabikide çözülmaz. 
 Kahramanmaraş'ta gazeteci olmak çok zordur. Kurum, Parti ve benzeri yerler, canları ne zaman isterse mail atarak'' Değerli Basın mensupları Haberimizi değerlendirmeniz dileğiyle'' notu ile haber göndermeyi ihmal etmezler. Ücretli ilan ve duyurularını ise sosyal medyadan veriler.

 

 
Bu şehirde bu meslekten evine ekmek götüren yüzlece kişi var. Onların sosyal ve kültürel haklarını hiç düşünmezler. Onlar hasta olsa ne yapacakları onların umrunda değildir. 

 

Ülkede gazetecilerin günümüz şartlerında bazı haklarını  geri alınması için tüm gazeteciler birlikte hareket etmesi lazım

Gazeteci meslektaşlarımızın daha iyi şartlarda çalışması dileğiyle 
Kalın sağlıcakla

  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI